estetické a laserové štúdio
Get Adobe Flash player

Diamantová mikrodermabrázia

dermaz5

Patrí medzi najcielenejšie a najefektívnejšie formy povrchového peelingu kože. Mikrodermabrazia patrí k menej agresívnym metódam zlepšenia vzhľadu pleti. Je to dermatologická terapeutická metóda určená na odstránenie povrchových vrstiev pokožky a odumretých kožných buniek, ktorá súčasne podporuje produkciu nových buniek v hlbších vrstvách pokožky. Výsledkom je neprekonateľný pocit odľahčenej a jemnej pleti, stimulácia kolagénnej siete spojená so zlepšením textúry kože a jej vzhľadu, redukcia pórov s odstránením ich obsahu.  Obnoví sa prirodzená tvorba kolagénu, čím budete vyzerať mladšie, pokožka bude elastickejšia a zlepší sa celková textúra kože. Pri citlivých typoch pleti je možné začervenanie, no to po krátkom čase zmizne.

Diamantová dermabrázia efektívne pôsobí:

 • na omladenie pokožky tváre, krku a dekoltu,
 • v boji s problematickou pleťou,
 • pri omladzovacích kúrach,
 • na vyhladzovanie vrások a zvýšenie tonusu kože,
 • na zvyšovanie hydratácie,
 • na ošetrenie upchaných a rozšírených pórov,
 • na zosvetľovanie pigmentových škvŕn,
 • pri ošetrení problémovej pokožky (akné),
 • pri mazotoku,
 • pri jazvách,
 • pre zlepšenie produkcie prírodného kolagénu.

 

 

S najväčším účinkom tohto zákroku sa stretávame u osôb s ľahšími a dlhšie pretrvávajúcimi formami akné, mastnejším typom pleti, rozšírenými pórmi, drobnými jazvičkami, míliami /tzv. krupičkami/, či s prejavmi starnúcej pleti spojenej s drobnými vráskami, pigmentáciami. V posledne uvedenom prípade sa zákrok veľmi úspešne kombinuje s fotorejuvenizáciou IPL.

Kombinovaná liečba s pulzným svetlom sa robí v jednom sedení, prípadne v oddelených sedeniach podľa typu problému, pokožku, o čom samozrejme rozhoduje lekár. Najnovšou indikáciou kombinovanej liečby sa stala liečba akné.

derma1

Mirkodermabrázia je určená nielen na peeling tváre, ale aj tela, kde zvyčajne riešime problém strií alebo jaziev.

Zákrok je nebolestivý, vnímate ho ako jemné poštipkávanie chladného zimného vetra. Po zákroku pociťujete mierne prehriatie, ako po masáži, čo sa môže odraziť na miernom začervenaní pleti. Začervenanie sa zvyčajne v priebehu pár hodín vytráca. Odstránením povrchových vrstiev pokožky sa zlepšuje prienik účinných látok do kože, čo sa samozrejme efektívne využíva.

Po zákroku sa v domácom ošetrení aplikujú hydratačné regenerujúce prípravky V najbližších troch dňoch je potrebné vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu. 3 dni pred a 3 dni po zákroku je potrebné vynechať používanie krémov na báze AHA kyselín, Začervenanie sa zvyčajne v priebehu pár hodín vytráca. Odstránením povrchových vrstiev pokožky sa zlepšuje prienik účinných látok do kože, čo sa samozrejme efektívne využíva. E

Odporúča 4 – 8 pravidelne sa opakujúcich sedení v rozpätí 2 týždňov.k Po ukončení kúry sa odporúča opakovaná aplikácia ošetrenia každých 1 – 3 mesiace na udržanie dosiahnutého výsledku.      


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde