estetické a laserové štúdio
Get Adobe Flash player

Najnovšie trendy v liečbe akné

ppp

85 % ľudí vo veku medzi 13 a 25 rokom života trápi diagnóza akné. Vzhľadom na citlivosť životného obdobia, spôsobenú rozkolísanou hormonálnou hladinou nie je vhodné podceniť význam tohto ochorenia a je potrebné začať čo najskôr diagnostiku a následne nasadiť liečbu.

Súčasná doba našťastie ponúka väčšie možnosti ako to bolo v minulosti, keď si mnoho mladých ľudí ako spomienku na akné odnieslo do života pleť poznačenú nepeknými jazvami.

Úspech liečby akné je závislý od mnohých faktorov .

50 % úspechu je závislé na stanovení diagnózy, vylúčení vnútorných príčin a nasadení správnej starostlivosti o pleť. Zvyšných 50 % podľa našich skúseností je v odbornom ošetrovaní pleti, ktoré by mala robiť skúsená kozmetička, ktorá má prax v ošetrovaní takýchto stavov. V miestnej liečbe sa používajú antibiotiká( krémy, roztoky), benzoylperoxid, kyselina azaleinová, deriváty vitamínu A ( gely, krémy), chemický peeling( aplikácia ovocných kyselín, najnovšie polyhydroxykyselín, ktoré sú jemnejšie voči pokožke), aplikácia laseru a intenzívněno pulzného svetla. Pri zlyhaní lokálnej liečby sa nasazuje celková liečba, najčastejšie perorálna antikoncepcia s antiandrogénnym účinkom, antibiotiká, alebo deriváty vitamínu A. Kým ľahšie formy akné sa dajú väčšinou dobre terapeuticky ovplyvňovať lokálnou liečbou (krémy, lotia, roztoky), pri vážnějších,zápalových prejavoch sa hlavný dôraz sa kladie na liečbu celkovú (antibiotiká, antiandrogény, izotretinoin).

Veľmi účinnou novinkou v liečbe akné, je využitie intenzívneho pulzného svetla pri ktorom dochádza k stimulácii lokálnej imunitnej odpovede, k zníženiu počtu zapálených vyrážok a k odstránenie červenofialových a hnedých fľakov, ktoré u mnohých pacientov zostávajú na koži po zhojení vyrážok Zároveň dochádza k vylepšenie textúry kože a redukcii rozšírených pórov. Jedná sa o minimálne bolestivú metódu, pri ktorej pacient pociťuje akoby štipnutie v mieste impulzu. Zákrok trvá v priemere 15 – 20 minút a pokožka po zákroku je začervenalá a mierne opuchnutá. Pred zákrokom vykonávam chemický peeling tak, aby liečivé svetlo preniklo čo najhlbšie.

Zákrok sa vykonáva len na jeseň a v zimnom období, v pravidelných 3 – 5 týždňových intervaloch a pred zákrokom je vhodné absolvovať

chemický peeling pri ktorej dôjde k odstráneniu hornej rohovej vrstvy kože. Počas liečby, ktorá je vždy komplexná t.j pravidelným ošetrením odporučenými prípravkami doma, podľa skúseností s týmto druhom liečby dochádza k zlepšeniu v priemere už dva mesiace od zahájenia pravidelného ošetrovania.

Novinkou , ktorú Vám ponúkam je aj ošetrenie LED lampou , ktorou sa dá ošetrovať celoročne .

facebook

 oi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain