estetické a laserové štúdio
Get Adobe Flash player

BOTOX®/DYSPORT®

gg

Použitie                                                         

  • Redukcia vrások smiechu
  • Uvoľnenie vrások od mračenia
  • Redukcia vejárovitých vrások
  • Uvoľnenie nežiaduceho výrazu tváre (napr. stiahnuté kútiky úst)
  • Liečba hyperhidrózy – nadmerného potenia (podpazušie, dlane a tvár)

Stručný popis látky

Botulotoxín A je látka, ktorá uvoľňuje svaly, to znamená, že pôsobí priamo na príčinu vrások, teda na svalovú činnosť. Po vstreknutí do svalu sa dočasne zablokuje nervový impulz, ktorý spôsobuje jeho stiahnutie. Preto je táto látka na mimické vrásky účinnejšia ako kožné implantáty, vrásky sa zjemnia, lebo vymiznú úplne (dôjde k vyhladeniu vrások). Okrem toho sa zabráni vzniku nových vrások. Účinok nie je trvalý, ale zákrok sa dá bez problémov opakovať.

Zákrok

Aplikácia Botoxu® alebo Dysportu® je celkom bezbolestná. Tenkou injekčnou ihlou zavedie lekár látku do svalu, ktorý spôsobuje vrásku, alebo nežiaduci výraz tváre. Injekcia pri aplikácii spôsobí jemne pálivý pocit. Ihneď po zákroku je pokožka mierne začervenaná a ľahko opuchnutá. Toto zhruba po hodine vymizne. Nemusíte si teda brať zvláštne voľno – dovolenku, takmer hneď po zákroku môžete ísť do práce. Odporúča sa minimálne týždeň pred zákrokom nepiť alkohol. Aspirín alebo iné protizápalové lieky vysaďte aspoň dva týždne pred zákrokom, aby nedošlo k tvorbe nežiaducich podliatin.

Ako dlho pretrváva výsledok vyhladenia vrások?

Účinok látky vydrží po prvej aplikácii asi 3 mesiace, po druhej asi pol roka a po tretej asi 9-12 mesiacov. Čím dlhšie sa látka aplikuje, tým dlhšie účinok vydrží. Dlhšie ako rok však účinok botulotoxínu nezaistíme, a tak klient dochádza jeden krát ročne, alebo v tom lepšom prípade sa odnaučí používať niektoré svaly, a tým sa odstup medzi aplikáciami predĺži. Ak je mimická vráska príliš hlboká a sú tu už narušené kolagénové vlákna, nemôžeme očakávať vyhladenie, ale iba redukciu vrások. Tu je možné botulotoxín kombinovať s vhodným výplňovým materiálom

hhfacebook

Liečba hyperhidrózy – nadmerného potenia (podpazušie, dlane a tvár)

Metóda je bezbolestná. Paža sa najprv vyholí do hladka, nechá sa oddychovať, aby sa upokojila. Po dvadsiatich minútach sa niekoľkými vpichmi aplikuje botulotoxínová injekcia.
Botoxové injekcie sú veľmi bezpečné. Potenie obyčajne ustupuje v miestach liečby po dvoch až troch dňoch po injekcii.
Účinok zákroku trvá približne osem až dvanásť mesiacov.

 jh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich