estetické a laserové štúdio
Get Adobe Flash player

facebookFotorejuvenizácia – omladenie pomocou IPL – fotoomladenie

                441

Fotorejuvenizácia je pre moderné ženy najrýchlejšia a najúčinnejšia metóda na oddialenie starnutia. Je to omladenie pokožky neinvazívnou terapeutickou metódou, ktorá pracuje na báze intenzívneho pulzného svetla /IPL/ a využíva pri íp selektívnej fototermolýzy t.j. zničenia vybraných buniek teplom. Svetlom sa cielene prehrievajú len farebné zmeny pokožky, t.j. cievky, pigmentové fľaky, vlasy, chĺpky a kozmetické alebo kožné chyby, ktoré sa následne odstránia. Hlbšie vrásky sa po opakovanom zákroku zredukujú asi na polovicu, pigmentové škvrny sa vybielia, stiahnu sa rozšírené póry a zjemnia sa jazvy, pleť sa rozžiari, farebne zjednotí a vypne.

Pred zákrokom odporúčame konzultáciu s fotodokumentáciou. Zákrok je pomerne rýchly, bezbolestný, s pocitom drobného štipkania. Pred zákrokom sa ošetrené miesto natrie chladivým gélom a počas zákroku sú moderné IPL chladené softwarom. Klientovi aj nám chránime zrak tmavými okuliarmi a prikladáme kryštál hlavice prístroja na ošetrované lokality, cez ktoré intenzívnymi pulzmi preniká viditeľné svetlo do pokožky. Lúče svetla sa podľa vlnovej dĺžky zachytávajú v kožnom pigmente, farebnej cievke, elastických vláknach a chĺpkoch, ktoré sa vplyvom svetla postupne vstrebú alebo vypadnú. Zákrok je obľúbený v jarnom a jesennom období ako tzv. lunch time terapia, pretože po ňom nezostávajú výrazné zmeny a klient môže ísť naspäť do práce. Zákrok treba opakovať v mesačných cykloch aspoň 5x – 6x.

Na potenciovanie účinku fotorejuvenizácie je vhodné zákrok kombinovať s inými metódami. Regeneračná fotorejuvenizácia sa kombinuje chemickým peelengom pred zákrokom a s LED terapiou po zákroku. V kombinácií len s LED terapiou sa nazýva 3D fotorejuvenizácia, v kombinácií s rádiofrekvenciou 4D fotorejuvenizácia.

Pri osobnom vyšetrení Vám odborník stanoví individuálny terapeutický plán kombinácie jednotlivých svetelných zdrojov podľa stavu Vašej pleti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich