estetické a laserové štúdio
Get Adobe Flash player

Permanentný make-up

Mikropigmentácia – šetrný permanentný make-up

Pôsobí prirodzenejšie a jemnejšie, ako klasický permanentný mejkap, nealergizuje a je takmer bezbolestná. Mikropigmentáciou sa upravujú : obočie, očné linky a ústa. Jeho životnosť je menšia ako klasický permanentný mejkap, čiže dámy majú možnosť častejšej zmeny a ak ich už farba alebo celkový permanent omrzel, nemusia čakať 5 rokov a cítiť sa nekomfortne, pokiaľ sa pigmenty vstrebú do kože, je šetrnejši k pokožke – neprevádza sa tak hlboko do kože ako klasický a jeho výhodou je prirodzenosť.

Do hornej vrstvy pokožky sa tetovacím prístrojom vpravia prírodné farbivá. Sú odolné voči vode a potu. Zvýrazňujú krásu očí a pier alebo vedia korigovať rôzne drobné kozmetické nedostatky.

1


NOVINKA 3D obočie 

Najnovšia technika v oblasti permanentného make-upu. 3D permanentný make-up čiarkovanou metódou je unikátny vďaka dokonalému konečnému efektu – vyzerá najprirodzenejšie !

V čom spočíva 3D tetovanie? Podtónovanie obočia svetlejšim pigmentom a tetovanie chĺpkov tmavšou farbou, čo vytvára efekt prirodzeného obočia.

Výsledky sú úžasné. Tento postup dodáva vašej tvári hĺbku, tvar a môžete vyzerať mladšie.

2

Obočie – mikropigmentácia čiarkovaním vykreslením jednotlivých chĺpkov obočia

Vymodelovanie dokonalého tvaru obočia, ktoré je na nerozoznanie od pravého. Technika čiarkovania je najnovším hitom v oblasti permanentného mejkapu. Čiarkovaním sa simuluje prirodzený rast chĺpkov obočia, hlavne vtedy, keď je obočie nevýrazné, bez formy alebo vypadalo.

Najväčšou výhodou permanentného mejkapu čiarkovaním je možnosť dokonalého vymodelovania tvaru obočia, výber farby obočia

od svetlejších hnedých až po tmavé, prirodzenosť a trvanlivosť. Permanentný mejkap sa prevádza na celé obočie alebo len na doplnenie vypadaných častí. Nové obočie by malo vydržať dva až päť rokov. Potom postupne stráca farbu, keďže obsiahnuté prírodné pigmenty sa pomaly vytrácajú.

Hlavnou výhodou čiarkovaného obočia je jeho prirodzený vzhľad. Nemusíte sa báť, že bude vyzerať násilne ako sa to často stáva pri klasických výplňových tetovaniach.

Tvar obočia profesionálne upraví – doplní chýbajúce chĺpky, časti obočia – vtedy, ak zákazníčke chýba polovica obočia, dotiahne ho až do konca, či zmení a zkoriguje jeho tvar, aby bol dokonalý ku kontúre tváre a celkovému looku.

Očné linky – mikropigmentácia

3 4

Ak patríte k ženám, ktoré majú radi husté riasy a prirodzene zvýraznené oči, vyskúšajte očné linky. Pri mikropigmentácii však zabudnite na hrubé a zdvihnuté na konci oka – Kleopatrine linky. Opäť vyhráva prirodzenosť! Horná a spodná očnálinka sa mikropigmentáciou prevádza výlučne medzi vlastné riasy, čo váš pohľad rozžiari a zvýrazní. Riasy budú vyzerať hustejšie a do popredia sa dostane samotný tvar oka. Stačí už len použiť dobrú maskaru a ste prirodzená a upravená zároveň. Takéto linky sú veľmi vďačné aj vtedy, keď máte riasy veľmi riedke, alebo sa vám ceruzka pod opuchnutými, či ovisnutými viečkami rozmazáva.

Ústa – mikropigmentácia sa prevádza metódou kolorovania

5 6

pri ktorej sa používa hneď niekoľko farebných odtieňov. Minimálne však 3, tmavší odtieň na kontúru, o niečo svetlejší na výplň a na rozjasnenie pier svetlý do stredu. To ústa rozjasní, pery vyzerajú plnšie a objemnejšie. Navyše zabraňuje roztečeniu rúžu do vrások okolo úst.

Mikropigmentáciou sa nádherne upraví veľkosť pier, ich tvar a samozrejme farba – od jemne ružovej, ktorá je populárna pre dámy, ktoré chcú naturálny look až po sýtejsie odtiene červenej.

Prevádza sa jemnou ihlou pod lokálnym anestetikom, čím sa zákrok stáva takmer bezbolestným.

Prepigmentácia

NOVINKA!

Ide o prepigmentovanie staršieho a viditeľného permanentu, prípadne o zmenu farby staršieho pigmentu, špeciálnymi farbami. Lepší efekt ako odtetovanie !

Čo robiť po permanentnom make-upe?

Tetovanie spôsobí mierny opuch a začervenanie zhruba na 2 hodiny. Na podporu hojenia budete používať kalciovú masť podľa pokynov a zabránite namočeniu tetovaných miest vodou počas 5-7 dní, 4-6 týždňov nedoporučujeme solárium a saunu. Permanentný make-up môžete absolvovať aj v letných mesiacoch, najneskôr 1 mesiac pred dovolenkou pri mori.

Čo nerobiť po permanentnom make-upe?

Nedoporučujeme 3 dni po tetovaní letieť lietadlom (kvôli herpesu), týždeň nepoužívať riasenku a očné tiene (ak boli tetované linky), make-up môžete použiť mimo tetovaných miest a rúž až po 10 dňoch (ak boli tetované pery). Po tetovaní očných liniek môžu byť oči opuchnuté 2-3 dni, chlaďte ich studenými suchými obkladmi.

Ako dlho trvá hojenie?

Normálne trvá hojenie 5-7 dní. Potom sa z tetovaných miest zlúpe vrchná vrstva , cez pigmentovanú časť narastie nová kožička – dôsledkom čoho je odtieň po vyhojení o niečo svetlejší a prirodzenejší. Pigment sa usádza v koži zhruba 3 týždne. V našom salóne poskytujeme nárok na bezplatnú korekciu do 6 mesiacov po tetovaní. Treba si uvedomiť, že jedna korekcia je vždy nutná, aby bol výsledok práce perfektný.

Kontraindikácie

 • Pri zvýšenej cukrovke (keď sa podáva inzulín)
 • Pri alergii na anestetiká
 • V tehotenstve
 • Keď je pokožka veľmi opálená
 • Pri poruche imunity
 • Pri ochoreniach štítnej žľazy
 • Pri chemoterapii (najskôr za 6 mesiacov)
 • Pri zvýšenej krvácavosti, zníženej zrážanlivosti krvi
 • Nesmie sa tetovať cez materské znamienka

  facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain