estetické a laserové štúdio
Get Adobe Flash player

Výplňové implantáty / JUVÉDERM ULTRA

 

Implantáty sa používajú na korekciu vrások, jaziev a zväčšovanie pier. Obsahujú čistú kyselinu hyalurónovú, čo je látka telu vlastná. Vyskytuje sa napr. v podkoží, v kĺboch a v ľudskom organizme sa rýchlo metabolizuje. Preto je pre dermatokorektívne použitie chemicky upravená do trojrozmernej siete (má formu tekutého gélu), ktorá zabezpečuje trvanlivosť preparátov niekoľko mesiacov, až jeden rok, prípadne dlhšie. Má vysokú hydrofilnú schopnosť (naberá vodu a zväčšuje objem), preto dokáže vyplniť „chýbajúce“ tkanivo v mieste vrásky a pokožka vyzerá mladistvejšie. Aplikuje sa injekčne tenkou ihlou do kože v mieste vrásky. Výsledok sa dostaví okamžite a má dlhodobo skrášľujúci účinok na vašu pokožku. Aplikácia je takmer bezbolestná a bezpečná.

Veľmi efektívna je aplikácia do nosovústnych vrások (nasolabiálna ryha) alebo vrások okolo úst. Tieto sa objavujú u ľudí s výraznou mimikou alebo genetickou dispozíciou pri ich tvorbe (tzv. fajčiarske vrásky). Keďže oblasť pier a okolia je zvlášť citlivá, látku možno aplikovať pri miestnom znecitlivení špeciálnym krémom alebo injekčne.

Ďalšia možnosť je použitie preparátu, ktorý už obsahuje lokálne anestetikum na znecitlivenie (lidokaín). V našom zariadení používame práve tento vysoko kvalitný, jemný a trvácny materiál – JUVÉDERM ULTRA, ktorý jediný na trhu obsahuje aj znecitlivujúcu látku. To zabezpečí väčší komfort pri aplikácii a najmä minimálny opuch.

juvederm-ultra-plus-22

Zákrok trvá len 15 – 30 minút, PN nie je potrebná. Po zákroku môže byť ošetrené miesto začervenalé, niekoľko hodín mierne opuchnuté, môže sa objaviť modrina v ošetrenej oblasti. Tieto prejavy nepovažujeme za komplikácie, ich trvanie je prechodného charakteru a za niekoľko hodín alebo do 3 dní prejavy ustupujú. Pred zákrokom je klientka podrobne oboznámená s jeho priebehom, aj s možnými nežiaducimi prejavmi. Je upozornená aj na možné komplikácie, preto treba striktne dodržiavať rady lekára. Lekár si pacientku zavolá na kontrolu o 2 týždne a výplň sa môže dopichnúť v prípade, ak sa celá dávka nespotrebovala.

Dôležité je, aby klientka bola počas zákroku úplne zdravá a neužívala lieky spôsobujúce zvýšenú krvácavosť.

Po zákroku sa neodporúča pobyt na slnku a v saune, použitie make- upu je tiež vhodné až na nasledujúci deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich